Gestrinone Hormony sterydowe dla kulturystów

Hormony sterydowe Gestrinon CAS 16320-04-0 leki Pośrednictwo farmaceutyczne Gestrinone Kontakt Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com Szczegóły produktu: Gestrinone CAS: 16320-04-0 mw: 308.414 MF: C21H24O2 Zastosowanie: Gestrinon, sprzedawany pod marki Dimetrose i ...
Czatuj teraz

Szczegóły produktu

Hormony sterydowe Gestrinon CAS 16320-04-0 drug Półprodukty farmaceutyczne

hk@chembj.com .jpg

Gestrinone Kontakt Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com

Szczegóły Produktu:

Gestrinon

CAS: 16320-04-0

mw: 308,414

MF: C21H24O2


Aplikacje:

Gestrinon, sprzedawany między innymi pod nazwami Dimetrose i Nemestran, jest lekiem stosowanym w leczeniu endometriozy. Był również stosowany w leczeniu innych schorzeń, takich jak mięśniaki macicy i ciężkie krwawienia miesiączkowe, i został zbadany jako metoda kontroli urodzeń. [4] [5] [1] Gestrinon stosuje się w monoterapii i nie jest formułowany w połączeniu z innymi lekami. Jest przyjmowany doustnie lub przez pochwę.


Skutki uboczne gestrinonu obejmują między innymi zaburzenia miesiączkowania, niedobór estrogenu i objawy masculinizacji, takie jak trądzik, łojotok, kurczenie się piersi, zwiększony wzrost włosów i łysienie na skórze głowy, między innymi. Gestrinon ma złożony mechanizm działania i charakteryzuje się mieszanym progestagenem i antyprogestagenem, słabym androgenem i sterydem anabolicznym, słabą antygonadotropiną, słabym inhibitorem steroidogenezy i funkcjonalnym antyestrogenem.


Gestrinon został wprowadzony do użytku medycznego w 1986 roku. Jest szeroko stosowany w Europie, ale wydaje się, że jest sprzedawany tylko w kilku krajach na całym świecie. [9] [14] [6] Lek nie jest dostępny w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na anaboliczne działanie, stosowanie gestrinonu w konkurencji zostało zakazane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.


Zastosowania medyczne

Gestrinon jest zatwierdzony i stosowany w leczeniu endometriozy. Jest on opisany jako podobny w działaniu i działaniu danazolu, który jest również stosowany w leczeniu endometriozy, ale podaje się, że ma mniej androgenicznych skutków ubocznych w porównaniu. Gestrinon był również stosowany w celu zmniejszenia mięśniaków macicy i zmniejszenia krwotoku miesiączkowego.


Ze względu na jego działanie antygadotropowe i zdolność do hamowania owulacji, gestrinon był badany jako metoda hormonalnej kontroli urodzeń u kobiet. Duże badania przeprowadzone w tysiącach cykli menstruacyjnych wykazały, że jest on skuteczny w zapobieganiu ciąży. Jednak, chociaż jest skuteczny, wskaźnik ciąż w największym badaniu przeprowadzonym było 4,6 na 100 kobiet-lat, co jest zbyt wysokim wskaźnikiem niepowodzeń, aby zalecać lek jako bezpieczną metodę kontroli urodzeń. Lek ten został również zbadany jako awaryjny środek antykoncepcyjny po leczeniu.


Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany w czasie ciąży, w okresie laktacji oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, nerek lub wątroby. Jest również przeciwwskazany u pacjentów, u których wystąpiły zaburzenia metaboliczne i / lub naczyniowe podczas wcześniejszego leczenia estrogenami lub progestagenami lub którzy są uczuleni na leki. Lek jest przeciwwskazany u dzieci.


Skutki uboczne

Zobacz także: Sterydy anaboliczne § Działania niepożądane

Główne działania niepożądane gestrynonu mają charakter androgenny i antyestrogenowy. W jednym badaniu 2,5 mg doustnego gestynonu dwa razy w tygodniu u kobiet spowodowało łojotok w 71%, trądzik w 65%, niedorozwój piersi u 29%, nadmierne owłosienie u 9%, a utrata włosów na głowie w 9%. [1] W innym badaniu odsetek androgennych skutków ubocznych był podobny 50%. Inne doniesienia o androgenicznych skutkach ubocznych obejmują tłustą skórę i włosy, zwiększenie masy ciała, pogłębienie głosu i powiększenie łechtaczki, przy czym te ostatnie dwa, jak również nadmierne owłosienie mogą być nieodwracalne.


Gestrinon hamuje również wydzielanie gonadotropin i powoduje brak miesiączki lub oligomenorrhea u dużego odsetka kobiet. Podobnie, stwierdzono, że poziomy krążącego estradiolu są zmniejszone o 50%, co może skutkować niedoborem estrogenu i związanymi z nim objawami. Badania 2,5 mg doustnego gestynonu dwa razy w tygodniu wykazały częstość braku miesiączki od 50 do 58%, podczas gdy w badaniu 5 mg doustnego gestynonu na dobę stwierdzono 100% brak miesiączki.


Stwierdzono, że gestynon z pochwy wykazuje mniejsze androgenne działania niepożądane i przyrost masy ciała niż doustny gestynon o równoważnej skuteczności w endometriozie. Wydaje się, że gestrinon wykazuje podobną skuteczność jak danazol w leczeniu endometriozy, ale ma mniej skutków ubocznych, w szczególności androgenne działania niepożądane.

Farmakodynamika

Mechanizm działania gestrinonu jest złożony i wielopłaszczyznowy. Wykazuje wysokie powinowactwo do receptora progesteronowego (PR), a także niższe powinowactwo do receptora androgenowego (AR). Lek ma mieszaną aktywność progestagenową i antyprogestagenną - to znaczy jest częściowym agonistą PR lub selektywnego modulatora receptora progesteronu (SPRM) - i jest słabym agonistą AR, lub steroidu anaboliczno-androgennego (AAS). Podobnie jak danazol, gestrinon działa jako słaba antygonadotropina poprzez aktywację PR i AR w przysadce mózgowej i hamuje wzrost cyklu hormonu luteinizującego (LH) i hormonu folikulotropowego (FSH) podczas cyklu menstruacyjnego bez wpływu na poziomy podstawowe tych hormonów. Hamuje również steroidogenezę jajników i, poprzez aktywację AR w wątrobie, obniża krąŜące poziomy globuliny wiążącej hormony płciowe (SHBG), co powoduje zwiększony poziom wolnego testosteronu. Oprócz PR i AR stwierdzono, że gestrinon wiąże się z receptorem estrogenu (ER) ze względnie "pożądanym" powinowactwem. Lek ma funkcjonalną antyestrogenową aktywność w endometrium. W przeciwieństwie do danazolu, gestrinon nie wydaje się wiązać z SHBG lub globuliną wiążącą kortykosteroidy (CBG).


Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się ze mną bez wahania

Mitchell Lu

E-mail

hk@chembj.com

Whatspp

+8618124076819

Steroidy, peptydy, wzmacniacze seksualne, Mineralocorticoid, SARM, Fat Loss.

Hot Tags: gestynon hormonów steroidowych dla kulturystów, Chiny, dostawców, zniżki, kupować, luzem, cennik, wysokiej jakości, w magazynie

Zapytanie

You Might Also Like