Inhibitory sterydów Progesteron Female Hormone

Inhibitory sterydów Progesteron Hormon kobiecy Zapraszamy do kontaktu: Skype: rdy705 nutrition@chembj.com WhatsApp: +8618578209860 Nazwa produktu: Progesteron Synonimy: PROGESTERONE-WATER ...
Czatuj teraz

Szczegóły produktu

Inhibitory sterydów Progesteron Female Hormone


Zapraszamy do kontaktu:

Skype: rdy705

nutrition@chembj.com

WhatsApp: +8618578209860


Nazwa produktu: Progesteron

Synonimy: PROGESTERONE-WODNE ROZPUSZCZANIE, progestagen, PROGESTERONE; PRIMOLUT; 17alfa-hydroksy-6-a-metylopregn-4-eno-3,20-dion; 17alfa-progesteron; 3,20-Pregnene-4; 4-Pregnen-3,20 -dion

CAS: 57-83-0

MF: C21H30O2

MW: 314,46

EINECS: 200-350-6


Właściwości chemiczne

Temperatura topnienia 128-132 ° C (lit.)

alfa 186 º (c = 1, etanol)

gęstość d23 1,16; d20 1,171

współczynnik załamania światła 182 ° (C = 2, dioksan)

Fp 2 ℃

temp. przechowywania Przechowywać w RT

rozpuszczalność H2O: 25 mg / ml, może być przejrzyste do lekko zamglonego

Formularz proszek

kolor Żółty do żółto-brązowego

Rozpuszczalność w wodzie <0,1 g="" 100="" ml="" w="" 19="" °="">

Merck 7773

Stabilność: Stabilny. Niekompatybilny z silnymi środkami utleniającymi.


Wyniki testu:

wygląd

Biała lub prawie biała krystaliczna moc lub bezbarwne kryształy

biała krystaliczna moc, zmikronizowana

analiza

97,0-103,0%

99,5%

absorpcja w podczerwieni

minima transmisyjne w widmie IR uzyskane dla substancji odpowiadają w pozycji i wielkości względnej względem widma uzyskanego w przypadku progressteronu CRS.

spełnia

chromatografia cienkowarstwowa

odpowiada wynikom A i wynikom B

spełnia

dokładny obrót

+ 186 ° do 194 °

+ 188 °

nieczystość B

0,5% maks

0,09%

nieczystość C

0,5% maks

0,2%

nieczystość G

0,5% maks

niewykryty

wszelkie nieokreślone nieczystości

0,1% maks

0,03%

całkowite zanieczyszczenia

0,8% maks

0,3%

Strata przy suszeniu

0,5% maks

0,1%

ziarnistość

D (0,90) ≤20μm

11,852um


Opis

Progesteron jest hormonem uwalnianym przez komórki lutealne w jajnikach, który zawiera 21 atomów węgla. Progesteron jest również ważnym półproduktem metabolicznym w produkcji innych endogennych steroidów. Istnieją dwie krystaliczne formy progesteronu, które są typu α i typu β, oba typy mają podobną aktywność fizjologiczną. Typ α wytrąca się z rozcieńczonego etanolu jako rombowy biały pryzmatyczny kryształ, podczas gdy typ-β jest ortorombowym białym igłowym kryształem, oba są nierozpuszczalne w wodzie, ale rozpuszczalne w etanolu, eterze etylowym, chloroformie, acetonie, dioksanie i stężonym kwasie siarkowym.


Progesteron może być uwalniany przez jajnik, łożysko i kory nadnerczy. Jego funkcja fizjologiczna przejawia się głównie w promowaniu leczenia macicy przez zagęszczanie wyściółki macicy w celu kontynuacji rozwoju, proliferacji i zgrubienia i przerostu, zmiękczenia i wydzielania śluzu, aby zapewnić dobry stan do implantacji zapłodnionego jaja. Po implantacji przeżycie we wczesnym stadium rozwoju i rozwój zapłodnionego jaja również znajdują się pod kontrolą wysokiego uwalniania progesteronu. W rezultacie progesteron jest bardzo ważnym hormonem w kobiecym układzie rozrodczym, a także jest ważnym produktem pośrednim w biosyntezie hormonów steroidowych. Wszystkie gruczoły uwalniające hormon steroidowy mogą wytwarzać progesteron, ale tylko jajnik i łożysko mogą uwalniać progesteron jako główny hormon. Jajnik będzie uwalniał dużą ilość progesteronu w fazie lutealnej po owulacji przez komórki luteinalne, tak więc progesteron jest również nazywany progestagenem. Progesteron zmniejszy się w wyniku atrofii ciałka żółtego. U normalnych kobiet łożysko stanie się głównym narządem utrzymującym progesteron po 8 do 9 tygodniach ciąży, któremu towarzyszy uwalnianie jajników do końca ciąży.


Używa

Główne fizjologiczne efekty progesteronu:

1. Progesteron może utrzymać ciążę samic zwierzęcych i powodować szereg zmian fizjologicznych, takich jak zahamowanie żeńskiej rui.

2. Progesteron ma zdolność promowania zagęszczania wyściółki macicy, promowania zginania gruczołu i zwiększania funkcji wydzielniczej.

3. Progesteron może hamować perystaltykę macicy i przyczyniać się do skurczu szyjki macicy, wydzielania śluzu itp. Te zmiany fizjologiczne zapewniają odpowiednie środowisko dla działania, wzrostu i rozwoju wczesnych zarodków, jak również stały wzrost płód.

4. Niewielka ilość progesteronu jest również stosowana w połączeniu z hormonem estrogenu do promowania żeńskiej rui. Synergia między progesteronem i prolaktyną może promować rozwój gruczołów sutkowych.

5. Progesteron bierze udział w regulacji sprzężenia zwrotnego podwzgórza i przedniego płata przysadki mózgowej, co stanowi równowagę hormonów reprodukcyjnych zwierząt. In vivo, zawartość progesteronu we wszystkich rodzajach fazy folikularnej zwierząt gospodarskich wynosi poniżej 1 ng / ml, podczas gdy w ciałku bydlęcym okres luteinowy wynosi około 4 ng / ml, okres ciąży wynosi około 18 ng / ml.

6. Wcześniejsze badanie biochemiczne wykazało, że progesteron moduluje działanie jako progestageny, kliniczne w leczeniu nawykowego poronienia, bolesnego miesiączkowania, braku miesiączki i innych objawów. Jedną z najważniejszych funkcji progesteronu są leki hormonalne, które promują i utrzymują zmiany w macicy na wczesnym etapie ciąży, stosowane w nawykowych poronieniach, nieregularnych miesiączkach itp. Ponadto progesteron działa również jako hormon steroidowy, a także progestageny. , który jest stosowany w leczeniu groźnej aborcji.


Przygotowanie

Progesteron można uzyskać przez utlenianie pregnenolonu. Suchy toluen dodano do wysuszonego w piecu reaktora reakcyjnego, a następnie dodano cykloheksanon i pregnenolon w celu energicznego mieszania w celu rozpuszczenia. Produkt uboczny H2O usunięto przez ekstrakcję Soxhleta parą toluenową, szybko dodano octan izopropy- nu glinowego, reakcję utleniania utrzymywano w 115 ° C przez 2 h, schładzano do 80 ° C, dodawano 5% rozcieńczony kwas siarkowy podczas mieszania, a następnie pozosta- wiono do momentu aż woda i toluen rozdzielono, warstwę toluenową ekstrahowano wodą do zobojętnienia, a następnie destylowano z toluenu i cykloheksanonu. Chłodzenie, filtrowanie, placek filtracyjny poddano destylacji ropy naftowej, przesączeniu, przemyciu ropą naftową, wysuszeniu w postaci surowego progesteronu. Surowy produkt rozpuszczono w etanolu, odbarwiono węglem aktywnym, rekrystalizowano, otrzymując produkt końcowy, wydajność 80%. Innym sposobem wytwarzania progesteronu jest wybór octanu 16-dehydropregnenolonu jako materiału wyjściowego, traktowanego kolejno przez katalityczne uwodornienie, hydrolizę alkaliczną, utlenianie za pomocą izopropanolanu glinu, aby uzyskać progesteron jako produkt końcowy.


Opis :

Pregnenolon (3β-hydroksypregen-5-en-20-on), znany również jako P5, jest endogennym hormonem steroidowym. Jest prekursorem progestagenów, mineralokortykoidów, glukokortykoidów, androgenów i estrogenów, a także neuroaktywnych steroidów. Ponadto pregnenolon jest biologicznie aktywny sam w sobie, działając jako neurosteroid.

Podobnie jak inne sterydy, pregnenolon składa się z czterech wzajemnie połączonych cyklicznych węglowodorów. Zawiera ketonowe i hydroksylowe grupy funkcyjne, dwie rozgałęzienia metylowe i podwójne wiązanie przy C5, w cyklicznym pierścieniu węglowodorowym B. Podobnie jak wiele hormonów steroidowych, jest hydrofobowy. Jego zestryfikowana wersja, siarczan pregnenolonu, jest rozpuszczalny w wodzie.

Pregnenolon ulega dalszemu metabolizmowi sterydów na jeden z trzech sposobów.

Hot Tags: inhibitory sterydów progesteron żeński hormon, Chiny, dostawców, zniżki, kupować, luzem, cennik, wysokiej jakości, w magazynie

Zapytanie

You Might Also Like