Acetat estradiolu z estradą chlormadinonu

Wysokiej czystości estrogenowy estrogen Steroidy w proszku Octan chlormadinonu CAS 302-22-7 dla antykoncepcji Octan chlormadinonu Kontakt Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com Szybkie szczegóły: Nr CAS:302-22-7 Inne nazwy: 6-chloro- delta6-dehydro-17a-acetoksyprogesteron MF: C23H29ClO4 ...
Czatuj teraz

Szczegóły produktu

Wysoka czystość estrogenu progesteronu Steroidy w proszku Octan chlormadinonu CAS 302-22-7 do antykoncepcji

hk@chembj.com .jpg

Octan chlormadinonu Kontakt Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com

Szybkie Szczegóły:

Nr CAS: 30-22-22

Inne nazwy: 6-chloro-delta6-dehydro-17a-acetoksyprogesteron

MF: C23H29ClO4

Nr EINECS: 206-118-0

Miejsce pochodzenia: ShenZhen, Chiny (kontynent)

Typ: środki znieczulające

Klasy Standard: Medycyna

Nazwa marki: SENDI

Numer modelu: a 302-22-7

Czystość: 99% min

Nazwa produktu: Octan chlormadinonu

Opis: biały proszek

Synonimy: 6-chloro-delta6-dehydro-17a-acetoksyprogesteron

Wzór cząsteczkowy: C23H29ClO4

EINECS: 206-118-0

wykorzystanie: zastosowanie farmaceutyczne

Opakowanie: 25 kg / bęben


Sposób nakładania produktu

Octan chlormadinonu (INN, USAN, BAN, JAN) (sprzedawany pod markami, w tym Clordion, Gestafortin, Lormin, Non-Ovlon, Normenon, Verton i wiele innych), czasami określany skrótem CMA, a także znany jako 17α-acetoksy-6 -chloro-6-dehydroprogesteron, jest steroidową progestagenem z dodatkowym działaniem antyandrogenowym i antygenadotropowym (i poprzez rozszerzenie antyestrogenowe). CMA był stosowany w leczeniu krwawienia z pochwy, oligomenorrhea, polymenorrhea, hipermenorrhea, wtórnego braku miesiączki i endometriozy. Był on również stosowany klinicznie jako hormonalny środek antykoncepcyjny, a po części ze względu na jego zdolność do obniżania poziomu estrogenu, ale także dla poprawy skuteczności w antykoncepcji, chlormadinon był często łączony z etynyloestradiolem w tym celu.

CMA to ester octanowy chlormadinonu, który w przeciwieństwie do CMA nigdy nie był sprzedawany.


Octan chlormadinonu (CMA), sprzedawany pod markami Belara, Lutéran i Prostal, jest między innymi lekiem progestagenowym i antyandrogenowym stosowanym w tabletkach antykoncepcyjnych, aby zapobiegać ciąży, jako składnik hormonalnej terapii menopauzalnej, oraz w leczeniu zaburzenia ginekologiczne, a także stany zależne od androgenów, takie jak powiększenie gruczołu krokowego i rak prostaty u mężczyzn oraz trądzik i nadmierne owłosienie u kobiet. Jest on dostępny zarówno w niskiej dawce w połączeniu z estrogenem w pigułkach antykoncepcyjnych, jak iw kilku krajach, takich jak Francja i Japonia, tylko w niskich, średnich i wysokich dawkach dla różnych wskazań. Jest przyjmowany doustnie.


Skutki uboczne połączenia estrogenu i CMA obejmują nieregularne miesiączkowanie, bóle głowy, nudności, tkliwość piersi, wydzielinę z pochwy i inne. W wysokich dawkach CMA może powodować zaburzenia czynności seksualnych, demaskulinizację, niewydolność kory nadnerczy oraz zmiany w metabolizmie węglowodanów i inne działania niepożądane. Lek jest progestagenem lub syntetycznym progestagenem, a zatem jest agonistą receptora progesteronowego, biologicznego celu progestagenów takich jak progesteron. Jest również antyandrogenem, a zatem jest antagonistą receptora androgenowego, biologicznego celu androgenów, takich jak testosteron i dihydrotestosteron. Ze względu na swoją aktywność progestagenową, CMA ma działanie antygenotropowe. Lek ma słabą aktywność glukokortykoidów i żadnej innej ważnej aktywności hormonalnej.


CMA została odkryta w 1959 roku i została wprowadzona do użytku medycznego w 1965 roku. Może być uważana za "progesteron pierwszej generacji". Lek został wycofany w niektórych krajach w 1970 r. Z powodu obaw o toksyczność sutka u psów, ale okazało się, że nie dotyczy to ludzi. CMA jest powszechnie dostępny na całym świecie w tabletkach antykoncepcyjnych, ale w szczególności nie jest sprzedawany w żadnym z głównie anglojęzycznych krajów. Jest dostępny tylko w kilku krajach, w tym we Francji, Meksyku, Japonii i Korei Południowej.

Zastosowania medyczne

CMA stosuje się w niskiej dawce w połączeniu z etynyloestradiolem (EE), estrogenem, w połączonych pigułkach antykoncepcyjnych. Jest również stosowany w leczeniu schorzeń ginekologicznych, w tym krwawienia z pochwy, oligomenorrhea, polymenorrhea, hipermenorrhea, bolesne miesiączkowanie, wtórnego braku miesiączki i endometriozy i we Francji (pod marką Lutéran) w menopauzalnej terapii hormonalnej w połączeniu z estrogenem. CMA stosuje się w dawkach od 1 do 2 mg / dzień w połączonych pigułkach antykoncepcyjnych iw dawkach od 2 do 10 mg / dzień w leczeniu zaburzeń ginekologicznych. Stwierdzono, że kombinowane pigułki antykoncepcyjne zawierające EE i CMA są użyteczne w zmniejszaniu objawów zależnych od androgenów, takich jak stan skóry i włosów. Stwierdzono, że dawki CMA od 15 do 20 mg / dobę poprawiają uderzenia gorąca.


CMA jest szeroko stosowana jako środek terapii deprywacji androgenów w leczeniu raka gruczołu krokowego i łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH) w Japonii i Korei Południowej, ale niewiele widział w tych wskazaniach w innych częściach świata. Jest stosowany w dawkach od 50 do 100 mg / dobę w leczeniu chorób prostaty. Podobnie jak w przypadku octanu cyproteronu (CPA), CMA wykazuje mniejsze ryzyko uderzeń gorąca niż analogi hormonów uwalniających gonadotropinę (analogi GnRH). [13] Lek ten jest jedynym innym steroidowym antyandrogenem oprócz CPA, który został zatwierdzony i zastosowany w leczeniu raka prostaty; octan megestrolu również został zbadany, ale nie został zatwierdzony.


Stwierdzono również, że CMA jest skuteczny w leczeniu innych stanów zależnych od androgenu, takich jak trądzik, łojotok, nadmierne owłosienie i wypadania włosów u kobiet, podobnie jak CPA. Zostało ono zbadane w umiarkowanych dawkach od 4 do 12 mg / dobę w leczeniu przedwczesnego dojrzewania u dziewcząt. Wykazano podobne korzyści, jak w przypadku octanu medroksyprogesteronu u tych dziewcząt i stwierdzono, że zmniejszają one, ale nie znoszą przedwczesnego rozwoju, takiego jak wzrost piersi i miesiączka. Jedynie niewielki lub brak wzrostu pachowego włosa obserwowano u dziewcząt. CMA stosowano również jako składnik terapii hormonalnej u kobiet transpłciowych, podobnie jak CPA i spironolakton, choć w większości tylko w Japonii.


Skutki uboczne

Zobacz także: Octan cyproteronu § Efekty uboczne, Progesteron § Działania niepożądane i Antyandrogen § Skutki uboczne

Najczęstsze skutki uboczne pigułek antykoncepcyjnych zawierających EE i CMA w niskiej dawce zawierały nieprawidłowości miesiączkowe, ból głowy (37%), nudności (23%), tkliwość piersi (22%) i wydzielinę z pochwy (19%) pośród innych. Preparaty te nie wpływają negatywnie na pożądanie lub funkcjonowanie seksualne u kobiet i wykazują niewielkie lub żadne ryzyko depresji, zmian nastroju lub przyrostu masy ciała. Wysokie dawkowanie CMA wiąże się z dysfunkcją seksualną (np. Zmniejszenie libido, zaburzenia erekcji), zmniejszenie owłosienia na ciele, niewydolność kory nadnerczy i zmiany w metabolizmie węglowodanów. Odwrotnie, nie ma niekorzystnego wpływu estrogenów, takich jak dyskomfort piersi i ginekomastia. CMA nie zwiększa ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Przedstawiono przypadek autoimmunologicznego zapalenia skóry z progesteronem za pomocą CMA. Podobnie jak inne progestyny, ale w przeciwieństwie do progesteronu stwierdzono, że CMA znacznie zwiększa ryzyko raka sutka, gdy jest stosowany w połączeniu z estrogenem w terapii hormonalnej menopauzy. Nie obserwowano żadnych zaburzeń w testach czynności wątroby u kobiet przyjmujących złożone tabletki antykoncepcyjne zawierające CMA lub CPA. W przeciwieństwie do CPA wysokie dawki CMA nie wydają się być związane z hepatotoksycznością.


Podobnie jak octan megestrolu i octan medroksyprogesteronu, CMA wydaje się wykazywać mniejszy potencjał w zakresie genotoksyczności i rakotwórczości wątroby niż CPA w testach biologicznych. Wydaje się to być związane z brakiem grupy C1α, 2α metylenowej CPA w tych steroidach. Przypadek raka wątrobowokomórkowego odnotowano u kobiety przyjmującej tabletkę antykoncepcyjną zawierającą CMA. Jednakże częstość występowania nowotworów wątroby u kobiet w połączeniu z pigułkami antykoncepcyjnymi zawierającymi CMA wydaje się podobna do tej w przypadku pigułek antykoncepcyjnych zawierających inne progestageny.

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się ze mną bez wahania

Mitchell Lu

E-mail

hk@chembj.com

Whatspp

+8618124076819

Steroidy, peptydy, wzmacniacze seksualne, Mineralocorticoid, SARM, Fat Loss.

Hot Tags: chlormadinone octan progesteron estrogeny steroidy, Chiny, dostawcy, rabat, kupię, luzem, cennik, wysokiej jakości, w magazynie

Zapytanie

You Might Also Like