Etynyloestradiol Ethynyl Estradiol Female Hypogonadism

Etynyloestradiol Ethynyl Estradiol Female Hypogonadism

Wysoka czystość Etynyloestradiol lub 17-etynyloestradiol CAS 57-63-6 Pharmaceutical Ethynyl Estradiol Leczenie żeńskim hipogonadyzmem Etynyloestradiol Kontakt Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com Szybkie szczegóły: Nr CAS :57-63-6 Inne nazwy: Etynyloestradiol MF : C20H24O2, C20H24O2 EINECS ...
Czatuj teraz

Szczegóły produktu

O wysokiej czystości Etynyloestradiol lub 17-etynyloestradiol CAS 57-63-6 Pharmaceutical Ethynyl Estradiol Leczenie żeńskiego hipogonadyzm

6 advantages.jpg

Kontakt z Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com

Szybkie Szczegóły:

Nr CAS: 57-63-6

Inne nazwy: etynyloestradiol

MF: C20H24O2, C20H24O2

Nr EINECS: 200-342-2

Miejsce pochodzenia: ShenZhen, Chiny (kontynent)

Typ: substancje pomocnicze i inne chemikalia lecznicze

Klasy Standard: Medycyna

Sposób użycia: Leczenie hipogonadyzmu u kobiet

Nazwa marki: SENDI

Numer modelu: etynyloestradiol

Czystość: 99% MIN

Nazwa produktu: etynyloestradiol

NR CAS: 57-63-6

MW: 296,40

Wygląd: biały proszek

Metoda wykrywania: HPLC

Okres przydatności do spożycia: 2 lata


Aplikacje:

Etynyloestradiol (EE), czasami również zapisywany jako etynyloestradiol, etynyl

estradiol lub etynyloestradiol jest pochodną 17 beta-estradiolu (E2), głównego endogennego   estrogen u ludzi. EE jest doustnie bioaktywnym estrogenem stosowanym w wielu preparatach złożonych doustnych pigułek antykoncepcyjnych . Jest to jedna z najbardziej

powszechnie stosowane leki do tego celu.

Podawanie przezskórne etynyloestradiolu niesie większe ryzyko powstawania skrzepów i żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej niż naturalnie występujący 17β-estradiol , który niektórzy mają teorię.

być związanym z różnymi ilościami metabolizmu wątrobowego po wchłonięciu. Te same przeciwwskazania i środki ostrożności dotyczą EE, jak i innych leków na estrogeny.

Właściwości farmakologiczne

Etynyloestradiol, podobnie jak estradiol, działa jako agonista na receptory estrogenu wewnątrz komórki. W szczególności dodatkowa grupa etynylowa w pozycji C-17 wpływa na jej właściwości farmakokinetyczne. Na przykład etynyloestradiol ulega znacznie zmniejszonemu efektowi pierwszego przejścia w wątrobie w porównaniu z estradiolem, co powoduje znacznie zwiększoną biodostępność po podaniu doustnym.


Informacje kliniczne

Obszary zastosowania (wskazania)

Etynyloestradiol stosuje się głównie w antykoncepcji i razem z progestagenem jest typowym składnikiem złożonych doustnych środków antykoncepcyjnych (pigułki antykoncepcyjne). Inne zastosowania obejmują hormonalną terapię zastępczą, paliatywne leczenie raka prostaty i różne zaburzenia miesiączkowania, takie jak pierwotny i wtórny brak miesiączki.


Dawkowanie

W typowej pigułce antykoncepcyjnej dzienna dawka etynyloestradiolu wynosi od 20 do 35 mikrogramów. [6] Dawki 50-100 mikrogramów były powszechne w latach sześćdziesiątych.


Przeciwwskazania (przeciwwskazania)

Preparaty zawierające etynyloestradiol nie powinny być stosowane w przypadku następujących chorób - ostrych lub nawet w przeszłości - (wybór):


Choroby wątroby, w szczególności nowotwory wątroby

Estrogeny-zależne guzy macicy i gruczołu sutkowego

trudna do leczenia hipertriglicerydemia

zapalenie trzustki

Choroby zakrzepowo-zatorowe

niewyjaśnione krwawienie z pochwy

Trudne do dostosowania nadciśnienia tętniczego (wysokie ciśnienie krwi)

Cukrzyca ze zmianami naczyniowymi

Migreny z ogniskowymi objawami neurologicznymi

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Nie ma wskazań do stosowania etynyloestradiolu w ciąży. Podczas karmienia piersią należy zauważyć, że etynyloestradiol może wchodzić do mleka matki, a także zmniejszać jego powstawanie.

Opis
Etynyloestradiol jest sztuczną postacią naturalnie występującego hormonu żeńskiego zwanego estrogenem. Jest przepisywany w leczeniu problemów okresowych (menstruacyjnych), a także w łagodzeniu objawów menopauzy. Zwykle przepisywany jest wraz z innym żeńskim hormonem o nazwie progestagen.

Etynyloestradiol również czasami jest zapisywany jako etynyloestradiol, etynyloestradiol lub etynyl? Stradiol jest pochodną 17β-estradiolu (E2), głównego endogennego estrogenu u ludzi. EE jest doustnie bioaktywnym estrogenem stosowanym w wielu preparatach złożonych doustnych pigułek antykoncepcyjnych. Jest to jeden z najczęściej stosowanych leków do tego celu.

Estinyl był preparatem samego EE, który był stosowany w leczeniu objawów menopauzy i hipogonadyzmu kobiecego.

EE jest uwalniany do środowiska jako ksenoestrogen z moczu i kału ludzi, którzy przyjmują go jako lek.

Więcej szczegółów:
Etynyloestradiol (EE2), również czasami zapisany jako 17α-etynyloestradiol, etynyloestradiol, etynyloestradiol lub etynyl? Stradiol jest pochodną 17β-estradiolu (E2), głównego endogennego estrogenu u ludzi. EE2 jest doustnie bioaktywnym estrogenem stosowanym w wielu preparatach złożonych doustnych pigułek antykoncepcyjnych. Jest to jeden z najczęściej stosowanych leków do tego celu.

Etynyloestradiol i jego metabolity są wydalane wraz z żółcią. Ze względu na działanie krążenia wątrobowego entero drugi szczyt obserwuje się kilka godzin później. Indywidualnie, w całym procesie absorpcji istnieją duże różnice i mogą być dalej modyfikowane przez leki wpływające na krążenie jelitowo-wątrobowe lub enzymy wątrobowe.

W obiegu etynyloestradiol jest prawie w pełni związany z albuminą w osoczu. Jest metabolizowany przez hydroksylację pierścienia aromatycznego i wydalany z kałem i moczem, częściowo jako koniugat glukuronidu i siarczanu.
Etynyloestradiol jest hormonalnie skuteczny poprzez aktywację receptora estrogenu, a zatem jest estrogenem. Znajduje najczęstsze zastosowanie w preparatach doustnych środków antykoncepcyjnych zawierających estrogen i progestagen. Po pewnym czasie preparaty zmniejszyły dawkę etynyloestradiolu nawet o 100 μg do zaledwie 10 μg.


Interakcje z innymi lekami

Ze względu na właściwości farmakokinetyczne etynyloestradiol ulega wielokrotnym interakcjom. Przede wszystkim interakcje z induktorami enzymów układu enzymatycznego cytochromu P450. Etynyloestradiol jest metabolizowany przez CYP3A4 w wątrobie. Różne leki stosowane w leczeniu epilepsji (leki przeciwdrgawkowe), takie jak barbiturany, karbamazepina, fenytoina lub prymidon, ale także przeciwinfekcyjna ryfampicyna lub ziołowe przeciwdepresyjne ziele dziurawca nasilają ekspresję tego enzymu, zwiększając tym samym metabolizm etynyloestradiolu, oraz zmniejszyć - gdy jest stosowany jako część pigułek antykoncepcyjnych - działanie antykoncepcyjne.


Etynyloestradiol jest częściowo poddawany cyklowi jelitowo-wątrobowemu. Glukuronowe lub siarczanowe koniugaty wchodzą do jelita z żółcią. Tam są częściowo podzielone przez florę jelitową, niezwiązany etynyloestradiol może zostać wchłonięty ponownie i pracować dłużej. Podczas jednoczesnego stosowania tabletek antykoncepcyjnych z tetracyklinami i różnymi penicylinami obserwowano zmniejszenie stężenia etynyloestradiolu w osoczu. Nie jest jasne, czy jest to spowodowane zaburzeniami krążenia jelitowo-wątrobowego.


Działania niepożądane (działania niepożądane)

Najczęstsze działania niepożądane po przyjęciu etynyloestradiolu (w doustnych środkach antykoncepcyjnych) obejmują ból w klatce piersiowej i zwiększoną wrażliwość piersi, zmiany masy ciała, trądzik, zmiany nastroju i zapalenie pochwy. Czasami występują zmiany w apetycie, skurcze brzucha lub wysypka. Obserwując przeciwwskazania, należy zminimalizować występowanie najpoważniejszych skutków ubocznych, takich jak choroba zakrzepowo-zatorowa i nowotwory wątroby, szyjki macicy i gruczołu sutkowego.

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się ze mną bez wahania

Mitchell Lu

E-mail

hk@chembj.com

Whatspp

+8618124076819

Steroidy, peptydy, wzmacniacze seksualne, Mineralocorticoid, SARM, Fat Loss.

Zapytanie