Ethisterone Female Sex Hormones Pregneninolone

Ethisterone Female Sex Hormones Pregneninolone

Ethisterone CAS 434-03-7 Female Sex Hormones Pregneninolon Ethisterone Kontakt Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com Szybkie szczegóły: Nr CAS: 434-03-7 Inne nazwy: Ethisterone MF: C21H28O2 EINECS No.:434- 03-7 Miejsce pochodzenia: ShenZhen, Chiny (kontynent) Typ: środki znieczulające, ...
Czatuj teraz

Szczegóły produktu

Ethisterone CAS 434-03-7 Female Sex Hormones Pregneninolone

4-47-9.jpg

Kontakt z Ethisterone Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com

Szybkie Szczegóły:

Nr CAS: 434-03-7

Inne nazwy: Ethisterone

MF: C21H28O2

Nr EINECS: 434-03-7

Miejsce pochodzenia: ShenZhen, Chiny (kontynent)

Typ: środki znieczulające, środki przeciwnowotworowe, środki na układ krwionośny, środki układu hormonalnego, witaminy, aminokwasy i koenzymy

Klasy Standard: Medycyna

Nazwa marki: SENDI

Numer modelu: API

Czystość: 99% min, 99% etisteronu

CAS: 434-03-7

Nazwa produktu: Ethisterone

Wygląd: Biały proszek Ethisterone

Zastosowanie: Surowce farmaceutyczne surowe

Wysyłka: FedEX; DHL; UPS; TNT, itp

Termin płatności: T / T, Western Union, Trade Assurance

Ocena: stopień farmaceutyczny

Certyfikat: ISO9001

Opakowanie: torba aluminiowa

Co to jest Ethisterone?

Etisteron jest metabolitem danazolu. Ethisterone to hormon progestagenowy. Pierwszy doustnie aktywny progesteron, etyisteron (pregneninolon, 17α-etynylotestosteron lub 19-norandrostan), Jest to lek progestagenowy, który był stosowany w leczeniu zaburzeń ginekologicznych, ale nie jest już dostępny. Zastosowano go samodzielnie i nie sformułowano go w połączeniu z estrogenem.


Ethisterone to hormon progestagenowy.
Pierwszy doustnie aktywny progesteron, etisteron (pregneninolon, 17α-etynylotestosteron lub 19-norandrostan), 17α-etynylo-analog testosteronu, został zsyntetyzowany w 1938 r. Przez Hansa Herloffa Inhoffena, Willy'ego Logemanna, Waltera Hohlwega i Arthura Serini w Schering AG w Berlinie i wprowadzony do obrotu w Niemczech w 1939 r. jako Proluton C i Schering w USA w 1945 r. jako Pranone.
Ethisterone był również wprowadzany do obrotu w Stanach Zjednoczonych od lat pięćdziesiątych XX w. Pod różnymi nazwami handlowymi przez inne firmy farmaceutyczne, które były członkami przedwojennego europejskiego kartelu hormonalnego (Ciba, Organon, Roussel).

Wprowadzenie:

Etisteron, znany również jako etynylotestosteron, pregneninolon i anhydrohydroksyprogesteron i wcześniej sprzedany pod markami Proluton C i Pranone, jest między innymi lekiem progestagenowym, który był stosowany w leczeniu zaburzeń ginekologicznych, ale nie jest już dostępny. Zastosowano go samodzielnie i nie sformułowano go w połączeniu z estrogenem. Lek przyjmuje się doustnie.


Efekty uboczne etisteronu obejmują między innymi maskulinizację. Etisteron jest progestagenem lub syntetycznym progestagenem, a zatem jest agonistą receptora progesteronu, biologicznego celu progestagenów takich jak progesteron. Ma pewną androgenną i anaboliczną aktywność i nie ma żadnej innej ważnej aktywności hormonalnej.


Ethisterone został odkryty w 1938 r. I wprowadzony do użytku medycznego w Niemczech w 1939 r. I w Stanach Zjednoczonych w 1945 r. Był to drugi progestagen, który został wprowadzony do obrotu, po wstrzyknięciu progesteronu w 1934 r. I był pierwszym doustnie aktywnym progestagenem i pierwszym progestagenem. do wprowadzenia. [16] [17] [14] Po etisteronie zastosowano znacznie szerzej stosowany i znany noretysteron progestagenowy w 1957 roku.


Farmakodynamika

Aktywność progestogenna

Etisteron jest progestagenem lub agonistą receptorów progesteronu (PR). Jest on opisany jako stosunkowo słaby progestagen, podobnie jak jego analog dimetrysteronu. Etisteron ma około 20-krotnie niższą siłę działania jako progestagen w stosunku do noretisteronu.


Aktywność androgeniczna

Opierając się na badaniach in vitro, etisteron i noretisteron są o równoważnych wartościach EC50 dla receptora androgenowego (AR), podczas gdy noretysteron wykazuje wyraźnie zwiększoną siłę działania w stosunku do etisteronu pod względem jego EC50 dla receptora progesteronowego (PR). Jako taki, istnieje znaczne oddzielenie w proporcjach aktywności androgenicznej i progestagenowej dla etisteronu i noretisteronu. Ponadto, w większych dawkach, w których jest stosowany w celu uzyskania równoważnego działania progestagennego, etisteron wykazuje wyraźne działanie androgenne w stosunku do noretisteronu i innych 19- nortestosteron progestyny, a to ograniczyło jego kliniczne zastosowanie. Ze względu na swoją androgenną aktywność, etisteron był związany z maskulinizacją płodów żeńskich u kobiet, które zażywały go w czasie ciąży. Zmniejszony 5α metabolit etysteronu wykazuje znacznie zwiększone powinowactwo do AR (Ki = 16,1 nM dla 5α-dihydroethisteronu i 101,1 nM dla etisteronu).


Aktywność estrogenowa

Testosteron jest aromatyzowany w estradiol, podobnie jak noretysteron, analog 19-nortestosteronu etisteronu, jest aromatyzowany do etynyloestradiolu. W związku z tym stwierdzono, że wysokie dawki noretisteronu wiążą się z wysokim odsetkiem estrogennych działań niepożądanych, takich jak powiększenie piersi u kobiet i ginekomastia u mężczyzn, a także z poprawą objawów menopauzalnych u kobiet po menopauzie. W przeciwieństwie do tego, etisteron i inne progestogeny, takie jak progesteron i kapronian hydroksyprogesteronu, nie były związane z takimi działaniami, co sugeruje, że mają one niewielką lub żadną aktywność estrogenną. Podobnie, chociaż etisteron wykazywał działanie estrogenne w macicy i pochwie u szczurów, u kobiet leczonych lekiem obserwowano niewielki lub żaden taki efekt, nawet przy bardzo wysokich dawkach. Jako taki, etisteron nie wydaje się dzielić estrogennej aktywności noretysteronu, przynajmniej u ludzi.


Farmakokinetyka

Etisteron ma stosunkowo wysokie powinowactwo do globuliny wiążącej hormony płciowe, około 14% dihydrotestosteronu i 49% testosteronu w jednym badaniu.

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się ze mną bez wahania

Mitchell Lu

E-mail

hk@chembj.com

Whatspp

+8618124076819

Steroidy, peptydy, wzmacniacze seksualne, surowce farmaceutyczne, SARMS, Fat Loss, itp.

Zapytanie