Lewonorgestrel Norgestrel Antykoncepcyjny

Lewonorgestrel Norgestrel Antykoncepcyjny

Norgestrel / Levonorgestrel CAS 6533-00-2 / CAS 797-63-7 Witamy w Contact Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com Nazwa produktu: Norgestrel Jakość Standard: USP / BP / CP Zawartość: 99,9% Wygląd: biały krystaliczny proszek Nr CAS: 6533-00-2 Nr EINECS: 229-433-5 ...
Czatuj teraz

Szczegóły produktu

Norgestrel / Levonorgestrel CAS 6533-00-2 / CAS 797-63-7 Witamy w Contact Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com

Nazwa produktu: Norgestrel

Standard jakości: USP / BP / CP

Treść: 99,9%

Wygląd: biały krystaliczny proszek

Nr CAS: 6533-00-2

Nr EINECS: 229-433-5

Wzór cząsteczkowy: C21H28O2

Masa cząsteczkowa: 312,4458

Sposób użycia: Norgestrel stosuje się w hormonalnych środkach antykoncepcyjnych.

Przechowywanie: Norgestrel powinien być przechowywany w dobrze zamkniętym pojemniku w niskiej temperaturze, z dala od wilgoci, ciepła i światła.

Uwaga: Norgestrel tylko do użytku R & D.

struktura molekularna:

Norgestrel_1.pngWprowadzenie Norgestrel:

Norgestrel, sprzedawany pod marką Ovral między innymi, jest lekiem progestynowym, który stosuje się w pigułkach antykoncepcyjnych iw hormonalnej terapii menopauzalnej. Jest dostępny zarówno w połączeniu z estrogenem i sam. Jest przyjmowany doustnie.


Skutki uboczne norgestrelu obejmują nieprawidłowości w miesiączkowaniu, bóle głowy, nudności, tkliwość piersi, zmiany nastroju, trądzik, zwiększony wzrost włosów i inne. [Potrzebne źródło] Norgestrel jest progestagenem lub syntetycznym progestagenem, a zatem jest agonistą receptora progesteronu. , biologiczny cel progestagenów takich jak progesteron. Ma słabą androgenną aktywność i nie ma żadnej innej ważnej aktywności hormonalnej.


Norgestrel został wprowadzony do użytku medycznego, w szczególności w pigułkach antykoncepcyjnych, w 1966 roku. Został następnie wprowadzony do stosowania w terapii hormonalnej w okresie menopauzy. Norgestrel jest czasami określany jako "progestyna drugiej generacji". Jest sprzedawany szeroko na całym świecie. Norgestrel jest dostępny jako lek generyczny.


Zastosowania medyczne

Norgestrel stosuje się w skojarzeniu z etynyloestradiolem lub chinestrolem w połączonych pigułkach antykoncepcyjnych, sam w tabletkach antykoncepcyjnych tylko progestagen, oraz w połączeniu z estradiolem lub skoniugowanymi estrogenami w terapii hormonalnej menopauzy. Był również stosowany jako środek antykoncepcyjny w nagłych wypadkach w schemacie Yuzpe.


Farmakologia

Farmakodynamika / Patrz także: Lewonorgestrel § Farmakodynamika

Norgestrel jest progestagenem lub agonistą receptora progesteronu. [4] Biologiczna aktywność norgestrelu polega na enancjomerze lewoforowym, lewonorgestrelu, podczas gdy izomer dekstro jest nieaktywny. Jako taki norgestrel ma identyczną aktywność hormonalną z lewonorgestrelem, z tym że jest w połowie tak silny jak na wagę. Lewonorgestrel, a przez to także norgestrel, wykazują pewną aktywność androgenną, ale nie wykazują aktywności estrogenowej, antimineralocorticoid ani glukokortykoidów.


Co to jest lewonorgestrel?


Lewonorgestrel jest progestagenem drugiej generacji i jest najszerzej przepisywanym progestagenem antykoncepcyjnym na świecie. Ma wysokie działanie progestagenne i androgenne. Lewonorgestrel negatywnie wpływa na lipoproteiny w surowicy.


Lewonorgestrel stosuje się zarówno jako antykoncepcję awaryjną, jak i długotrwale zapobiegając ciąży. W przypadku pierwszego może być podawany jako tabletka doustna po stosunku seksualnym bez zabezpieczenia. Jedną tabletkę 0,75 mg należy przyjąć tak szybko, jak to możliwe w ciągu 72 godzin po stosunku, a drugą tabletkę 0,75 mg należy przyjąć 12 godzin po pierwszej dawce.


Do długoterminowego zapobiegania ciąży i układu wewnątrzmacicznego wprowadza się do jamy macicy, która uwalnia 20 mcg lewonorgestrel / dzień w ciągu 5 lat. Może zostać usunięty i zastąpiony nowym urządzeniem w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego.


Specyfikacja lewonorgestrelu:

 

PRZEDMIOTÓW

STANDARDY

WYNIKI

IDENTYFIKACJA

STYMULOWANE

ODPOWIADAĆ

TEMPERATURA TOPNIENIA

MIĘDZY 232 ° C DO 239 ° C

236 ° C-238 ° C

DOKŁADNY OBRÓT

MIĘDZY -30 ° A -35 °

-33 °

STRATA PRZY SUSZENIU

NIE WIĘCEJ NIŻ 0,5%

0,1%

RESIDUE ON IGNITION

NIE WIĘCEJ NIŻ 0,3%

0,05%

ETHYNYL GROUP

MIĘDZY 7,81% ORAZ 8,18%

7,94%

CZYSTOŚĆ CHROMATOGRAFICZNA

STYMULOWANE

ODPOWIADAĆ

ANALIZA

MIĘDZY 98,0% A 102,0%

99,0%

REZYSTANCJE SOLVENTÓWETANOL

NIE WIĘCEJ NIŻ 3000PPM

719.3PPM

OCTAN ETYLU

NIE WIĘCEJ NIŻ 3000PPM

461,5PPM

WNIOSEK

CONFORMS WITH USP30

Więcej szczegółów na temat Norgestrel:

Norgestrel, znany również jako rac-13-etylo-17a-etynylo-19-nortestosteron lub rac-13-etylo-17α-etynylo-4-en-17β-ol-3-on, jest syntetycznym estranowym steroidem i pochodną testosteronu. Jest to racemiczna mieszanina stereoizomerów dekstronorgestrelu (izomer C13α, l-norgestrel, L-norgestrel lub (+) - norgestrel) i lewonorgestrel (izomer C13β, d-norgestrel, D-norgestrel lub (-) - norgestrel) , z których pierwsza jest nieaktywna (co sprawia, że norgestrel jest dokładnie w połowie tak silny, jak lewonorgestrel). Norgestrel jest w szczególności pochodną noretisteronu (17α-etynylo-19-nortestosteron) i jest członkiem podgrupy gonanowej (18-metyloestranowej) rodziny progestyn 19-nortestosteronu.


Historia o Norgestrel:

Norgestrel został po raz pierwszy wprowadzony jako pigułka antykoncepcyjna w połączeniu z etynyloestradiolem pod marką Eugynon w Niemczech w 1966 r. Następnie został wprowadzony do sprzedaży jako pigułka antykoncepcyjna z etynyloestradiolem w Stanach Zjednoczonych pod marką Ovral w 1968 r., Oraz był sprzedawany również w wielu innych krajach.

j.jpg

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się ze mną swobodnie ~

Mitchell Lu

E-mail

hk@chembj.com

Whatspp

+8618124076819

Steroidy, peptydy, wzmacniacze seksualne, surowce farmaceutyczne, SARMS, utrata masy ciała itp.

Zapytanie