Insulinopodobny czynnik wzrostu-1 (IGF1

- May 29, 2018-

Insulinopodobny czynnik wzrostu-1 (IGF-1)

IGF LR3.jpg


IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu) jest endokrynnym hormonem produkowanym w wątrobie. Produkcja IGF-1 wzrasta w obecności hormonu wzrostu. Istnieje wiele różnych typów komórek w ciele, które są wyposażone w receptor akceptujący IGF-1. To sprawia, że IGF-1 jest dobrym protagonistą w nakierowywaniu tkanek na pobudzenie komunikacji komórkowej (wzrostu) lub w bardziej autokrynnym procesie sygnalizacji komórkowej, który ułatwia podział komórek.


Insulinopodobny czynnik wzrostu-1 (IGF-1)

IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu) jest endokrynnym hormonem produkowanym w wątrobie. Produkcja IGF-1 wzrasta w obecności hormonu wzrostu. Istnieje wiele różnych typów komórek w ciele, które są wyposażone w receptor akceptujący IGF-1. To sprawia, że IGF-1 jest dobrym protagonistą w nakierowywaniu tkanek na pobudzenie komunikacji komórkowej (wzrostu) lub w bardziej autokrynnym procesie sygnalizacji komórkowej, który ułatwia podział komórek.

Spis treści

1 zalety

2 Dlaczego warto używać IGF-1?

3 warianty

2.1 IGF-1 LR3

2.2 DES IGF-1

4 IGF-1 vs. HGH

5 Dawkowanie i wstrzyknięcia

6 Efekty uboczne

7 zdjęć

Korzyści:

Dlaczego ten IGF-1 jest ważny dla kulturysty lub sportowca? Spójrzmy na listę:

Pomaga regulować tłuszcz do wykorzystania jako energia, co powoduje utratę tłuszczu.

Przyczynia się do zapobiegania starzeniu. Wraz z wiekiem produkcja IGF-1 spowalnia i powoduje zmniejszenie liczby komórek. Niskie poziomy IGF-1 są związane z niewydolnością serca, niższą regulacją komórek mózgowych i funkcjonowaniem neuronów. Nie wspominając o rozpadzie tkanki mięśniowej.

Pomaga zwiększyć shuttling składników odżywczych (synteza białek).

Zwiększa regeneracyjne funkcje tkanek nerwowych.

Zwiększa zdolność wywoływania przerostu w komórkach mięśniowych, powodując pełniejszą tkankę mięśniową.


Dlaczego warto korzystać z IGF-1?

Mówiąc prościej, zyski z (wszystkich wariantów) nie wynikają z wagi wody, więc zyski, które osiągniesz, będą długoterminowym wzrostem mięśni. Jest to porównywane do sterydów, które są znane z nakładania masy wody i wywołują nieprzyjemne skutki uboczne. Nie będziesz zyskiwać 10 kg za używanie IGF-1, ale zobaczysz solidne 1-2lbs zyski co 1-2 tygodnie.

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest zdolność IGF-1 do uzyskania hiperplazji. Kiedy używasz sterydów, pomogą one ciału przejść przez przerost, co oznacza, że zwiększasz rozmiar istniejących komórek mięśniowych. Z drugiej strony, IGF-1 spowoduje hiperplazję, co oznacza, że faktycznie zwiększasz liczbę komórek w tkance mięśniowej. Te nowe komórki można wykorzystać poprzez dalsze szkolenia i stosowanie sterydów, aby uzyskać większe mięśnie. Zasadniczo będziesz miał możliwość osiągnięcia większej gęstości i wielkości mięśni na poziomie genetycznym za pomocą IGF-1.


Warianty

Warianty IGF-1 są podzielone na dwie grupy: IGF-1 LR3 i DES IGF-1 (zwykle prezentowane jako IGF-1 DES). Baza IGF-1 ma bardzo krótki okres półtrwania (około 10-20 minut); w rezultacie jest szybko niszczone przez ciało. Z tego powodu IGF-1 zmodyfikowano tak, aby powstał analog aminokwasowy IGF-1 LR3 (długi). Drugi wariant IGF-1 o nazwie DES IGF-1 jest wersją przyciętą, która jest 10 razy silniejsza niż IGF-1. Oba warianty są podobne do ich rdzenia, ale mają różne działania, pozwalające im funkcjonować w określony sposób.


IGF-1 LR3

IGF-1 LR3 ma okres półtrwania około 20-30 godzin i jest znacznie silniejszy niż zasada IGF-1. Ponieważ okres półtrwania wynosi około jednego dnia, LR3 IGF-1 będzie krążyć w organizmie przez około 24 godziny, wiążąc się z receptorami i aktywując komunikację komórkową, która poprawia wzrost mięśni i utratę tłuszczu.

LR3 zapobiega przedostawaniu się glukozy do komórek, co z kolei zmusza organizm do spalania tłuszczu, a nie sacharozy. Ponadto długi okres półtrwania jest pożądany z innego powodu; zastrzyki z miejsca nie są konieczne, ponieważ IGF-1 LR3 będzie cyklicznie wiązał ciało z wszystkimi komórkami mięśniowymi przez około jeden dzień.


IGF-1 DES

DES IGF-1 jest krótszą wersją łańcucha IGF-1. Jest pięć (5) razy silniejszy niż IGF-LR3 i dziesięć (10) razy silniejszy niż zwykły podstawowy IGF-1. Okres półtrwania dla DES wynosi około 20-30 minut, co oznacza, że jest to bardzo delikatny łańcuch. Dlatego podawanie powinno być wykonywane tylko w miejscu, w którym chcesz zobaczyć wzrost mięśni. DES ma zdolność do stymulowania hiperplazji mięśni lepiej niż LR3. Mówiąc najprościej, najlepiej użyć go do zastrzyków na miejscu niż ogólnego wzrostu.

Ponadto wiadomo, że DES wiąże się z receptorami, które zostały odkształcone przez kwas mlekowy, który często występuje podczas treningów. Umożliwia to DES przyłączenie się do zmutowanego receptora i wzrost tkanki sygnałowej podczas treningu. DES może być używany dłużej i częściej niż LR3.


IGF-1 vs. HGH

Dlaczego IGF-1, a nie GH? Hormon wzrostu faktycznie jest prekursorem IGF-1. Hormon wzrostu nie powoduje bezpośrednio wzrostu mięśni, ale pośrednio powoduje wzrost mięśni poprzez sygnalizację uwalniania IGF-1.HGH może być bardzo kosztowny, a aby zobaczyć wzrost mięśni, musi być połączony z insuliną lub innymi sterydami anabolicznymi. To powoduje, że warianty IGF-1 podobnie jak LR3 i DES, które mogą być stosowane jako samodzielny lek, o wiele bardziej realistyczna opcja dla kulturystów, którzy oczekują stałego odzyskania uszkodzonej tkanki i wzrostu mięśni.


Dawkowanie i zastrzyki

IGF-1 LR3

IGF-1 LR3 można przyjmować 7 dni w tygodniu w dawce 50-150mcg na dobę. Wykazano, że odczulanie występuje po około 40 dniach lub około 4 tygodniach. Miejsca wstrzyknięcia mogą znajdować się w dowolnej grupie mięśniowej na ciele, ponieważ nie jest ona bardzo dobra w miejscu wzrostu.

IGF-1 DES

DES IGF-1 można dawkować 50-150 mcg kilka razy dziennie (przed treningiem) do określonych obszarów docelowych. ponieważ DES ma tak krótki okres półtrwania (20-30 minut), odczulanie nie zostało zauważone. Miejsca wstrzyknięcia powinny być zlokalizowane; najlepiej w grupie mięśniowej, którą chcesz uprawiać. Mówiąc prosto, jeśli chcesz rozwinąć bicepsy, wstrzyknij IGF-1 DES prosto do bicepsu.

Skutki uboczne

Należy zauważyć, że wysokie dawki IGF-1 powodują hipoglikemię, ale nigdzie nie zbliżają się do poziomu insuliny. Zwraca się również uwagę na to, że IGF-1 zwiększał rozmiar nowotworu u pacjentów z rakiem. Chociaż fakt ten może być prawdą w przypadku pacjentów z istniejącym rakiem, IGF-1 nie jest przyczyną raka; w rzeczywistości nasze ciała potrzebują IGF-1 do regulacji funkcji serca, układu nerwowego i stymulacji komórek mózgowych. Stwierdzono, że osoby o niskich poziomach IGF-1 mają niską liczbę białek i niską beztłuszczową masę ciała, co z kolei może być równie niezdrowe. Jeśli masz ból głowy, nie bierzesz całej butelki aspiryny. Podobnie, aby uchronić się przed popełnianiem niewiedzy, IGF-1 powinien być właściwie podawany i nigdy nie powinien być nadużywany.

1500878248(1).jpg