Raport o estrach testosteronu

- May 04, 2018-

Raport o estrach testosteronu

Jednym z najbardziej niezrozumiałych tematów w świecie steroidów jest ester - mechanizm, dzięki któremu wstrzykiwane sterydy zestryfikowane, takie jak cypionian testosteronu, enantan testosteronu i Sustanon działają. Jeśli rozejrzysz się szybko po Internecie, prawdopodobnie znajdziesz niezliczone artykuły, które uważają, że jedna forma steroidu jest znacznie bardziej skuteczna niż inna. Argumenty dotyczące wyższości cypionianu do enanthate lub Sustanon wobec wszystkich innych testosteronów są oczywiście bardzo powszechne. Takie argumenty są praktycznie praktyczne, bezpodstawne. W tym raporcie przyjrzymy się autorytatywnie estrem i temu, co konkretnie robi ze sterydem.

CO TO JEST ESTER I JAK TO DZIAŁA

Jestem pewien, że jeśli zainteresowałeś się sterydami anabolicznymi, zauważyłeś podobieństwa w etykietowaniu wielu leków. Spójrzmy na przykład na testosteron. Można znaleźć związki takie jak cypionian testosteronu, enantan, propionian, heptylan; kapronian, fenylopropionian, izokapronian, dekanian, octan, lista jest długa. We wszystkich takich przypadkach macierzystym hormonem jest testosteron, który zmodyfikowano przez dodanie estru (enantanu, propionianu itp.) Do swojej struktury. Pojawia się następujące pytanie: Jaka jest różnica między różnymi zestryfikowanymi wersjami testosteronu w odniesieniu do ich stosowania w kulturystyce?

 

Ester to łańcuch składający się głównie z atomów węgla i wodoru. Łańcuch ten jest zazwyczaj przyłączony do macierzystego hormonu steroidowego w 17. pozycji węgla (orientacja beta), chociaż niektóre związki przenoszą estry w pozycji 3 (dla celów tego artykułu nie jest istotne zrozumienie dokładnej pozycji estru). Estryfikacja sterydu anabolicznego / androgennego do wstrzykiwania zasadniczo wykonuje jedną rzecz, spowalnia uwalnianie macierzystego steroidu z miejsca wstrzyknięcia. Dzieje się tak, ponieważ ester znacznie obniży rozpuszczalność steroidu w wodzie i zwiększy jego rozpuszczalność w tłuszczach (tłuszczach). Spowoduje to, że lek utworzy depozyt w tkance mięśniowej, z której będzie powoli wchodził w krążenie, ponieważ jest pobierany w małych ilościach przez krew. Ogólnie, im dłuższy jest łańcuch estrowy, tym niższa jest rozpuszczalność związku w wodzie i tym dłużej trwa osiągnięcie pełnego obiegu pełnej dawki.

 

Spowolnienie uwalniania macierzystego steroidu jest bardzo korzystne w medycynie steroidowej, ponieważ wcześniej wolny testosteron (lub inne hormony steroidowe) pozostawałby aktywny w organizmie przez bardzo krótki okres czasu (zazwyczaj godziny). Wymagałoby to nieprzyjemnego codziennego schematu wstrzykiwania, jeśli ktoś chciałby utrzymać ciągłe podwyższanie poziomu testosteronu (cel terapii zastępczej testosteronem). Dodając ester, pacjent może odwiedzać lekarza tak rzadko jak raz w miesiącu w celu wstrzyknięcia, zamiast stale podawać lek, aby osiągnąć efekt terapeutyczny. Oczywiście, bez użycia estru, terapia anabolicznym / androgenem do wstrzykiwania byłaby znacznie trudniejsza.

 

Estryfikacja tymczasowo dezaktywuje cząsteczkę steroidu. Z łańcuchem blokującym 17 pozycję beta, wiązanie z receptorem androgenowym nie jest możliwe (może nie wywierać żadnej aktywności w organizmie). Aby związek stał się aktywny, ester musi być najpierw usunięty. To następuje automatycznie, gdy związek zostanie przefiltrowany do krwiobiegu, gdzie enzymy esterazy szybko odszczepiają (hydrolizują) łańcuch estrowy. To przywróci niezbędną grupę hydroksylową (OH) w 17. pozycji beta, umożliwiając lekowi przyłączenie się do odpowiedniego receptora. Teraz i tylko teraz steroid będzie mógł oddziaływać na tkankę mięśni szkieletowych. Możesz zacząć rozumieć, dlaczego rozważanie cypionianu testosteronu o wiele silniejszego niż enanthate nie ma większego sensu, ponieważ twoje mięśnie widzą tylko wolny testosteron bez względu na to, jaki ester został użyty do jego rozmieszczenia.

DZIAŁANIA RÓŻNYCH ESTERÓW

Istnieje wiele różnych estrów, które są używane z anabolicznymi / androgennymi steroidami, ale znowu wszystkie one mają zasadniczo to samo. Estry różnią się jedynie zdolnością do zmniejszania rozpuszczalności sterydów w wodzie. Esteropodobny propionian na przykład spowolni uwalnianie steroidu na kilka dni, podczas gdy czas trwania będzie wynosił tygodnie z estrem dekanianowym. Estry nie mają wpływu na tendencję macierzystego steroidu do przekształcania się w estrogen lub DHT (dihydrotestosteron: silniejszy metabolit) ani nie wpływają na ogólną moc związku budującego mięśnie. Wszelkie różnice w wynikach i skutkach ubocznych, które mogą być zauważone przez kulturystów, którzy stosowali różne zestryfikowane wersje tego samego sterydu podstawowego, to tylko kwestia czasu. Enantan testosteronu powoduje problemy związane z estrogenami łatwiej niż Sustanon, po prostu dlatego, że poziom testosteronu w enantacie osiągnie wartość szczytową i znacznie wcześniej (1-2 tygodniowy czas uwalniania, w przeciwieństwie do 3 lub 4). Podobnie zawieszenie testosteronu jest najgorsze w odniesieniu do ginekologii i rozdęcia wody, ponieważ poziom tego hormonu we krwi osiąga szczyt tak szybko. Zamiast czekać tygodnie, aż poziom testosteronu wzrośnie do najwyższego poziomu, tutaj mamy co najwyżej kilka dni. Biorąc pod uwagę równy poziom testosteronu we krwi, nie byłoby różnicy w szybkości aromatyzacji lub konwersji DHT między różnymi estrami. Po prostu nie ma takiego mechanizmu.

 

Istnieje jednak jeden sposób, w jaki możemy powiedzieć, że ester ma techniczną moc; jest obliczany w masie sterydów. Im cięższy łańcuch estrowy, tym większy jest jego procent całkowitej masy. Na przykład w przypadku enantatu testosteronu 250 mg estryfikowanego steroidu (enantanu testosteronu) jest równe tylko 180 mg wolnego testosteronu. 70 mg z każdego 250 mg zastrzyku stanowi masa estru. Gdybyśmy chcieli być naprawdę wybredni, moglibyśmy uznać enanthate za nieco BARDZIEJ silniejszy niż cypionate (wiem, że jest to sprzeczne z popularnym myśleniem), ponieważ jego łańcuch estrowy zawiera o jeden atom węgla mniej (dlatego zajmuje nieco mniejszy procent całkowitej masy). Propionian oczywiście pojawiłby się na szczycie trzech, uwalniając mierzalną (ale nie znaczącą) ilość więcej testosteronu na zastrzyk niż cypionian lub enanthate.

6I

WNIOSKI

Podczas gdy pojawienie się estrów z pewnością stanowi nieoceniony postęp w dziedzinie medycyny sterydów anabolicznych, wyraźnie widać, że nie ma w tym żadnej magii. Estry działają w dobrze zrozumiały i przewidywalny sposób i nie zmieniają aktywności steroidu macierzystego w żaden inny sposób niż opóźnienie jego uwalniania. Chociaż przynęta otaczająca różne produkty steroidowe, takie jak cypionate testosteronu, Sustanon, Omnadren itp. Z pewnością przyczynia się do ciekawej rozmowy, realistycznie oznacza to jedynie dezinformację, że sportowcowi lepiej byłoby zignorować. Testosteron to testosteron, a każdy, kto powie Ci jedną formę estrową tego (lub dowolnego) hormonu, jest o wiele lepszy niż inny, powinien zrobić trochę więcej badań i dużo mniej mówić.

PROFILE ESTER

Sustanon: „Król” mieszanek testosteronu.

Cztery różne estry testosteronu w tym produkcie z pewnością wyglądają atrakcyjnie dla konsumenta, nie można temu zaprzeczyć. Ale dla sportowca myślę, że to tylko kwestia marketingu (Hell, po co kupować jeden ester, kiedy można dostać cztery?). W sytuacjach klinicznych widzę w tym silne zastosowanie. Gdybyś na przykład przechodził testosteronową terapię zastępczą, prawdopodobnie Sustanon byłby znacznie bardziej komfortową opcją niż enanthat testosteronu. W celu wykonania zastrzyku należałoby rzadziej odwiedzać lekarza, a poziom stężenia we krwi powinien być utrzymywany na stałym poziomie między zabiegami. Ale dla kulturysty, który wstrzykuje 4 ampułki Sustanon na tydzień, nie ma przewagi nad innymi produktami testosteronowymi. W rzeczywistości wysoka cena dla Sustanon zwykle sprawia, że jest on bardzo słabym zakupem w obliczu tańszego enantanu / testosteronu. Kulturyści powinni prawdopodobnie przestać patrzeć na kwestię czterech estrów i trzymać się sumy (Sustanon to tylko 250 mg ampułki testosteronu). Gdyby enanthate było dostępne za 10 $ za wzmacniacz 250mg, a Sustanon wycenił prawie dwukrotnie więcej, kupno Sustanona byłoby jak wyrzucenie pieniędzy. Jeśli możesz uzyskać prawie dwukrotnie większą ilość miligramów za tę samą cenę z enanthatem, to jest to lepszy produkt, który można stosować bez użycia rąk. Zostaw drogie rzeczy dla facetów, którzy nie wiedzą lepiej.

Octan: struktura chemiczna C2H4O2.

Zwany także kwasem octowym; Kwas etylowy; Kwas octowy; ocet winny; Kwas metanokarboksylowy. Estry octanu opóźniają uwalnianie steroidu tylko na kilka dni. Wbrew pozorom estry octanowe nie zwiększają tendencji do usuwania tłuszczu. Ponownie, nie ma znanego mechanizmu, który mógłby to zrobić. Ten ester jest stosowany na doustnych tabletkach primobolanu (octan metenolonu), tabletkach implantu Finaplix (octan trenbolonu), a czasami testosteronie.

Propionian: struktura chemiczna C3H6O2.

Określany również jako karboksyetan; kwas hydroakrylowy; Kwas metylooctowy; Kwas etyloformowy; Kwas etanokarboksylowy; kwas metacetonowy; kwas pseudooctowy; Kwas propionowy. Estry propionianowe spowalniają uwalnianie steroidu na kilka dni. Aby utrzymać znaczne wahania poziomu krwi, związki propionianowe są zazwyczaj wstrzykiwane dwa do trzech razy w tygodniu. Propionian testosteronu i dipropionian metandriolu (dwa oddzielne estry propionianowe przyłączone do macierzystego metandriolu steroidowego) są popularnymi produktami.

Fenylopropionian: struktura chemiczna C9H10O2.

Zwany także estrem fenylowym kwasu propionowego. Fenylopropionian przedłuży uwalnianie aktywnego steroidu o kilka dni dłużej niż propionian. Aby utrzymać poziom we krwi, zastrzyki podaje się co najmniej dwa razy w tygodniu. Durabolin jest lekiem najczęściej spotykanym z estrem fenylopropionianowym (fenylopropionian nandrolonu), chociaż jest również stosowany z testosteronem w Sustanon i Omnadren.

Izokarpat: struktura chemiczna C6H12O2.

Zwany także kwasem izokapronowym; izoheksanian; Kwas 4-metylowalerianowy. Isocaproate zaczyna być bliski enanthate pod względem uwalniania. Czas trwania jest jeszcze krótszy, a znaczny poziom hormonu utrzymuje się przez około tydzień. Ten ester jest używany z testosteronem w mieszanych produktach Sustanon i Omnadren.

 

Caproate: struktura chemiczna C6H12O2.

Zwany także kwasem heksanowym; heksanonian; kwas n-kapronowy; kwas n-heksowy; kwas butylooctowy; kwas pentiformowy; kwas pentyloformowy; kwas n-heksylowy; Kwas 1-pentanokarboksylowy; kwas heksowy; Kwas 1-heksanowy; Kwas heksylowy; Kwas kapronowy. Ten ester jest identyczny z izokarpatem pod względem liczby atomów i ciężaru, ale jest nieco inny (Isocaproate ma konfigurację podzieloną, trudną do wyjaśnienia tutaj, ale łatwą do zobaczenia na papierze). Czas uwalniania byłby bardzo podobny do izokapronu (poziomy utrzymywane przez około jeden słaby), być może nieco bliżej do enantatu z powodu jego prostego łańcucha. Caproate jest najwolniej uwalnianym estrem stosowanym w Omnadren, dlatego większość sportowców zauważa większą retencję wody z tym związkiem.

Enanthate: Struktura chemiczna C7H14O2.

Zwany także kwasem heptanowym; kwas enantowy; kwas enantylowy; kwas heptylowy; kwas heptonowy; Kwas enantylowy; Kwas enantowy. Enanthate jest jednym z najbardziej znanych estrów stosowanych w produkcji sterydów (najczęściej spotykanym w testosteronie, ale jest również stosowany w innych związkach, takich jak Primobolan Depot). Enanthate uwolni stały (choć zmienny jak wszystkie estry) poziom hormonu przez około 10-14 dni. Chociaż w medycynie związki enantatu są często wstrzykiwane co dwa tygodnie lub co miesiąc, sportowcy będą wstrzykiwać co najmniej raz w tygodniu, aby pomóc utrzymać jednolity poziom krwi.

Cypionate: Chemical Structure C8H14O2.

Zwany także kwasem cyklopentylopropionowym, propionian cyklopentylowy. Cypionate jest bardzo popularnym estrem w USA, choć rzadko znajduje się poza tym regionem. Jego czas uwalniania jest prawie identyczny z enantatem (10-14 dni), a oba są również uważane za zamienniki w medycynie amerykańskiej. Althletes powszechnie uważają, że cypionate jest potężniejsze niż enanthate, choć realistycznie jest niewielka różnica między nimi. Ester enantanowy jest w rzeczywistości nieco mniejszy od cypionianu i dlatego w porównaniu z nim uwalnia niewielką (być może kilka miligramów) ilość steroidu.

 

Dekanat: struktura chemiczna C10H20O2.

Zwany także kwasem dekanowym; kwas kaprynowy; kwas kaprynowy; kwas decylowy, kwas nonanekarboksylowy. Ester Decanoate jest najczęściej stosowany z hormonem nandrolonem (jak w Deca-Durabolin) i występuje praktycznie we wszystkich zakątkach świata. Dekanonian testosteronu jest również najdłużej działającym składnikiem w Sustanon, znacznie przedłużając jego czas uwalniania. Czas uwalniania związków Decanoate jest wymieniony tak długo, jak jeden miesiąc, chociaż ostatnio stwierdzamy, że poziom wydaje się znacznie spadać po dwóch tygodniach. Aby utrzymać bardziej jednolity poziom krwi, sportowcy (jak zawsze wiedzieli) będą wykonywać tygodniowy schemat wstrzykiwania.

 

Undecylenate: Chemical Structure C11H20O2.

Zwany także kwasem undecylenowym; Kwas hendecenowy; Kwas undecenowy. Ten ester jest bardzo podobny do dekanianu, zawierający więcej niż jeden atom węgla. Czas jego uwalniania jest również bardzo podobny (około 2-3 tygodni), być może przedłużając się o dzień lub dłużej, tak jak w przypadku dekanianu. Undecylenian wydaje się być wyłączny dla weterynaryjnego preparatu Equipoise (boldenon undecylenate), chociaż nie ma powodu, aby nie działał dobrze w preparatach stosowanych u ludzi (Equipoise z pewnością działa dobrze dla sportowców). Ponownie najczęstsze są cotygodniowe zastrzyki.

Undekanian: Struktura chemiczna C11H22O2.

Zwany także kwasem undekanowym; Kwas 1-dekanokarboksylowy; Kwas hendekanowy; Kwas undecylowy. Undekanian nie jest powszechnie spotykanym estrem i wydaje się być stosowany tylko w preparacie nandrolonu Dynabolan i doustnym undekanianu testosteronu (Andriol). Ponieważ ten ester jest chemicznie bardzo podobny do undecylenianu (ma tylko 2 atomy wodoru większe), ma podobny czas uwalniania (około 2-3 tygodnie). Chociaż ten ester jest stosowany w doustnym preparacie Andriol, nie ma powodu, by sądzić, że ma on jakiekolwiek właściwości unikalne dla innych estrów. Andriol w rzeczywistości działa bardzo słabo na dostarczanie testosteronu, wzmacniając pogląd, że podawanie doustne nie jest pomysłem stosowania estryfikowanych androgenów.

 

Laurate: struktura chemiczna C12H24O2.

Nazywany również kwasem dodekanowym, kwasem laurostearynowym, kwasem duodecyklicznym, kwasem 1-undekanokarboksylowym i kwasem dodeco. Laurat jest najdłużej uwalnianym estrem stosowanym w komercyjnej produkcji steroidów, chociaż istnieją dłużej działające estry. Czas trwania wydania byłby bliższy jednemu miesiącowi niż inne estry wymienione powyżej, choć realistycznie prawdopodobnie spodziewamy się znacznego spadku poziomu hormonów po trzecim tygodniu. Laurat występuje wyłącznie w weterynaryjnym preparacie nandrolonu Laurabolin, być może postrzeganym jako nieco korzystniejszy niż ester dekanianowy ze względu na rzadszy schemat wstrzykiwania. Znowu sportowcy najczęściej wstrzykują ten lek co tydzień, bez wątpienia częściowo ze względu na niską siłę (25 mg / ml lub 50 mg / ml).

Lista dostaw:

Proszek sterydowo-kulturystyczny Hormon w proszku / Wzmacnia proszek sterydowy mięśni
Testosteron (CAS: 58-22-0)
Testosteron Enanthate (CAS: 315-37-7)
Testosteron Cypionate (CAS: 58-20-8)
Testosteron Isocaproate (CAS: 15262-86-9)
Testosteron Decanoate (CAS: 5721-91-5)
Undekanian testosteronu (CAS: 5949-44-0)
Testosteron Propionate (CAS: 57-85-2)

Oxandrolon (Anava) (CAS: 53-39-4)
Oxymetholon (Anadro) (CAS: 434-07-1)
Stanozolo (Winstro) (CAS: 10418-03-8)
Metandieno ... (Danabo) (CAS: 72-63-9

Trenbolon Enanthate (CAS: 472-61-5)
Octan trenbolonu (CAS: 10161-34-9)
Trenbolon Cykloheksylometylowęglan (CAS: 23454-33-3)
Octan metenolonu (CAS: 434-05-9)
Methenolone Enanthate (CAS: 303-42-4)

Nandrolon (CAS: 434-22-0)
Dekanian nandrolonu (Deca-durabolin) (CAS: 360-70-3)
Cypionian nandrolonu (CAS: 601-63-8)
Undecylan nandrolonu (CAS: 862-89-5)
Nandrolon fenylopropionian (CAS: 62-90-8)

Boldenon (CAS: 846-48-0)
Octan boldenonu (CAS: 2363-59-9)
Undekylenian boldenonu (Equipoise) (CAS: 13103-34-9)
Cypionian boldenonu (CAS: 106505-90-2)

Male Enhancement / Sex Products:

Tadalafi (Ciali) (CAS: 171596-29-5)
Vardenafil (Levitr) (CAS: 224785-91-5)
Dapoksetyna (CAS: 119356-77-3)

Proszek odchudzający:

Phentermin Hydrochloride (CAS: 1197-21-3)
L (-) - karnityna (CAS: 541-15-1)
Rymonabant (CAS: 158681-13-1)

Proszek przeciwnowotworowy:
Letrozol (CAS: 112809-51-5)
Anastrozol (Arimidex) (CAS: 120511-73-1)
L-Triiodothyronine (T3) (CAS: 55-06-1)
Trilostan (CAS: 13647-35-3)
Formestan (CAS: 566-48-3)

Proszek hormonu estrogenowego / blokujący estrogen:

Tamoksyfen Cytrynian (Nolvadex) (CAS: 54965-24-1)
Cytrynian klomifenu (Clomid) (CAS: 50-41-9)
Progesteron (CAS: 57-83-0)
Estradiol (CAS: 50-28-2)
Walerianian estradiolu (CAS: 979-32-8)
Diethylstilbestrol (CAS: 56-53-1)
Heksestrol (CAS: 84-16-2)

Proszek do znieczulenia powierzchniowego:
Benzokaina (CAS: 94-09-7)
Chlorowodorek tetrakainy (CAS: 136-47-0)
Chlorowodorek prokainy (CAS: 51-05-8)
Chlorowodorek lidokainy (CAS: 6108-05-0)

750.jpg


Witamy w Kontakt:

Mitchell: Whatsapp +8618124076819 Skype: hk@chembj.com

Wechat: 18124076819

E-mail: hk@chembj.com

SENDI Biotech (solidny dostawca)