Rodzaj hormonu steroidowego

- May 30, 2018-

Rodzaj hormonu steroidowego

纸板桶.jpg

Hormon steroidowy można ogólnie podzielić na dwa rodzaje - sterydy kortykosteroidowe i anaboliczne

Kortykosteroidy

1. o kortykosteroidach;

(Dokładnie kortykosteroidy są wytwarzane przez organizm w korze nadnerczy powyżej nerki i obejmują hormony steroidowe, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Kortykosteroidy dzielą się na dwie klasy - glukokortykoidy i mineralokortykoidy).

1.1 Glukokortykoidy

Glukokortykoidy są hormonami steroidowymi, które odgrywają ważną rolę w kontrolowaniu tłuszczów, białek i węglowodanów GKS. Te steroidy mają także właściwości przeciwzapalne, ponieważ zapobiegają uwalnianiu fosfolipidów, kontrolują działanie eozynofili itp. Mówi się, że hormony te są nazywane tak, ze względu na ich udział w metabolizmie glukozy.

Poziom glukokortykoidów w organizmie wpływa również na rozwój płodu, ponieważ odgrywają one ważną rolę w dojrzewaniu płuc i ochronie środka powierzchniowo czynnego. Ze względu na wpływ, jaki mają na ciało migdałowate, płaty czołowe i hipokamp, glukokortykoidy odgrywają również rolę w tworzeniu wspomnień błyskowych intensywnych wydarzeń emocjonalnych, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych. Uważa się również, że mają silny wpływ na zdolności poznawcze (pamięć) i czujność osoby.

Glukokortykoidy można dalej klasyfikować na metaboliczne i immunologiczne, w zależności od ich funkcjonalności. Te hormony steroidowe są również stosowane do różnych celów terapeutycznych i do kontrolowania pewnych alergii, zaburzeń autoimmunologicznych i zapalnych. Wiadomo również, że są użyteczne w leczeniu rodzinnego hiperaldosteronizmu typu 1, ale nie są skuteczne w przypadku typu 2. Glukokortykoidy są również czasami stosowane u pacjentów z niewydolnością serca cierpiących na oporną na leczenie diuretykę.

Przykładem glikokortykosteroidów jest kortyzol, który jest powszechnie znany jako „hormon stresu” dla roli, jaką odgrywa w zmniejszaniu stresu u osobnika. Kortyzol jest również niezbędnym hormonem w organizmie człowieka, ponieważ reguluje ważne funkcje metaboliczne, sercowo-naczyniowe i immunologiczne. Inne syntetyzowane glukokortykoidy są również stosowane u ludzi, w celu tłumienia nadreaktywnego układu immunologicznego i w przypadkach niedoboru glukokortykoidów.

1.2 Mineralokortykoidy

Mineralokortykoidy są kortykosteroidami, które odgrywają ważną rolę w równoważeniu poziomu sodu w organizmie. Aldosteron jest kluczowym mineralokortykoidem wytwarzanym w korze nadnerczy. Działa na nerki, umożliwiając aktywne wchłanianie sodu. Regulując stężenie sodu w organizmie, hormon ten reguluje ciśnienie krwi jednostki.

1.3 Kortykosteroidy jako leki

W przypadku niewystarczającej produkcji tych endogennych hormonów w organizmie, stosowanie leków kortykosteroidowych może pomóc w odzyskaniu równowagi i chorób kontrolnych. Leki kortykosteroidowe są w zasadzie lekami przeciwzapalnymi, które kontrolują obrzęk dróg oddechowych do płuc. Są one również stosowane w leczeniu różnych schorzeń, takich jak astma, alergie skórne, zapalenie stawów, toczeń i inne. Leki kortykosteroidowe oferowane są w postaci inhalatorów lub donosowych sprayów, tabletek lub leków doustnych, kremów i maści do stosowania miejscowego jako zastrzyki. Powszechnie przepisywane kortykosteroidy obejmują deksametazon, prednizon i prednizolon.


2. O sterydach anabolicznych

Kiedy słyszysz słowo, steryd, w telewizji lub czytasz o tym w gazetach, zwykle wiąże się to z nadużywaniem go przez sportowca lub celebrytę dla osiągnięcia zysku. Sterydy, o których tu mowa, nazywane są steroidami anabolicznymi i nie są takie same jak kortykosteroidy. Sustanon

Sterydy anaboliczne to syntetyczne związki (wytworzone przez człowieka), które są powiązane z męskimi hormonami płciowymi zwanymi androgenami. Sterydy anaboliczne naśladują funkcje testosteronu i są również określane jako sterydy anaboliczno-androgenne lub AAS. Są tak nazywane ze względu na wpływ, jaki wywierają na jednostkę. Sterydy anaboliczne powodują wzrost białka w komórkach organizmu i wzmacniają budowę mięśni. Mają także właściwości wirylizujące, dlatego są przepisywane do rozwoju męskich cech, takich jak wzrost owłosienia ciała, pogłębienie strun głosowych i rozwój jąder.

Podobnie jak słowo steroid, terminy - anaboliczne i androgenne - wywodzą się również od greckich słów „anabole” i „andros”, które oznaczają odpowiednio „to, co jest wyrzucane” i „człowieka”. W prostych słowach słowo anaboliczne odnosi się do budowania mięśni lub masy, a słowo andros odnosi się do męskości.

Wśród powszechnie stosowanych sterydów anabolicznych kluczowymi są testosteron, dihydrotestosteron i nandrolon, z których pochodzą różne analogi steroidów. Z tych trzech testosteron jest prawdopodobnie najważniejszym i popularnym wśród ludzi, ponieważ wpływa na fizjologię osoby, a także ma korzyści medyczne.

hk@chembj.com.jpg

Główna siedziba

Jindacheng Building, Zhongxin Road, Shajing Street, Baoan District, Shenzhen, Guangdong, Chiny

 

Kierownik sprzedaży: Mitchell Lu

 

E-mail: hk@chembj.com

Telefon: 0086-18124076819

Whatsapp: +86 18124076819

Skype: hk@chembj.com

 

Co więcej, masz to wszystko na wyciągnięcie ręki. Aby uzyskać więcej informacji o tym, kim jesteśmy i co robimy, napisz do nas maila, a my chcielibyśmy wrócić do Ciebie.